Skip links

INFUZNÍ LÉČBA VITAMÍNEM C

Infuzní léčba vitamínem C je určena k podpůrné léčbě řady onemocnění (např. recidivujících infekcí, alergií, artritidy, aterosklerózy, onkologických onemocnění), také stavů vyčerpanosti (po extrémních fyzických výkonech) a syndromu vyhoření. Také přispívá k lepší snášenlivosti protinádorové chemoterapie.

Pro koho je vhodná aplikace infuzní terapie vitamínem C?

Každému, kdo má:

Proč nestačí podat vitamín C ústy?

Při podání vitamínu C ústy lze díky omezeným transportním možnostem střeva docílit jen nízké koncentrace vitamínu C v krvi, která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových).

VITAMINOVÁ INFUZE

Hořčík

Nejdůležitějším úkolem je zajištění tvorby energie v buňkách, hlavně svalových a nervových. Udržuje buňky zdravé a zpomaluje jejich stárnutí a odumírání.

Vitamín B6

Působí jako nenahraditelný antioxidant a zajišťuje správnou funkci všech buněk v celém těle. Podílí se na tvorbě mezibuněčné hmoty a urychluje hojení ran.

Vitamín B12

Podílí se hlavně na krvetvorbě, fungování nervového systému a tvorbě buněčných membrán. Je však nezbytný pro mnoho funkcí všech buněk, například i kostní dřeně.